Efes-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı

Efes-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı, Türkiye'nin ev sahipliğinde, Ege Ordusu Komutanlığının sevk ve idaresinde, dost ve müttefik ülke unsurlarının da katılımıyla 7-11 Mayıs'ta yapılacak.

Efes-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı
Bu içerik 53 kez okundu.

Efes-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı, Türkiye'nin ev sahipliğinde, EgeOrdusu Komutanlığının sevk ve idaresinde, dost ve müttefik ülke unsurlarının da katılımıyla 7-11 Mayıs'ta yapılacak.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden Efes-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'na ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, tatbikat, Türkiye'nin ev sahipliğinde, Ege Ordusu Komutanlığının sevk ve idaresinde, dost ve müttefik ülke unsurlarının da katılımıyla Batı Anadolu, Orta Ege, İzmir Körfezi ve Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi'nde 7-11 Mayıs'ta icra edilecek.

Birleşik ve müşterek harekatla, davet edilen ülke unsurlarıyla oluşturulan müşterek karargah ve birliklerin askeri imkan ve kabiliyetlerinin verilebilecek vazifelerin tamamını kapsayacak şekilde geliştirilmesi ve harbe hazırlık seviyesinin idame ettirilmesi amaçlanıyor.

Tatbikata, Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri KomutanlığıDeniz Kuvvetleri KomutanlığıHava Kuvvetleri Komutanlığı, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, sivil kamu kurum ve kuruluşları ile ABDAzerbaycanBahreynBangladeşBosna HersekGürcistanİngiltereİtalyaKatarKazakistanKosovaMacaristanMakedonyaMoğolistanÖzbekistanPakistanRomanyaSlovakya ve Suudi Arabistan'dan birlik ve unsurlar katılacak.

Tatbikatın fiili atışlı safhası 9- 10 Mayıs'ta icra edilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Saakaşvili'nin eşi Bakü'ye geldi
Saakaşvili'nin eşi Bakü'ye geldi
Bakü'de 55 taksi durağı kuruldu
Bakü'de 55 taksi durağı kuruldu