Rusya Genelkurmay Başkanı İlham Aliyevle görüştü

19 Nisan'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Silahlı Kuvvetleri Birinci Savunma Bakan Yardımcısı Valery Gerasimov'un önderliğinde bir heyetle görüştü.

Rusya Genelkurmay Başkanı İlham Aliyevle görüştü
Bu içerik 117 kez okundu.

 

 

 

İlham Aliyev, Gerasimov ile askeri ilişkileri degerlendiriyor

Azerbaycan devletinin Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Silahlı Kuvvetleri Birinci Savunma Bakanı Valery Gerasimov askeri ilişkileri degerlendiriyor.

AzVision.az-ın haberine gore, Valeri Gerasimov İlham Aliyevi cumhurbaşkanlığı seçimlerinde elde etdigi zaferi dolayısıyla tebrik etti ve bu seçimleri halkın Cumhurbaşkanına büyük itimadının göstergesi olarak değerlendirdigini belirtdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tebrikler için minnettarlığını dile getirdi.

Toplantı sırasında, askeri alanlarda, Azerbaycan ile Rusya arasındaki başarılı ilişkiler, gelecekteki karşılıklı işbirliğine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Valeri Gerasimov NATO -nun Avrupa Müttefik Kuvvetler Baş Komutanı ile görüşüne Azerbaycanən ev sahipliği ile ilgili Cumhurbaşkanına teşekkür etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Bakü'de bu toplantının ülkemizde bir güven işareti olarak düzenleneceğine ve toplantının uluslararası güvenliğin güçlenmesine katkıda bulunacağına dair umudunu dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Saakaşvili'nin eşi Bakü'ye geldi
Saakaşvili'nin eşi Bakü'ye geldi
Bakü'de 55 taksi durağı kuruldu
Bakü'de 55 taksi durağı kuruldu