Tanap Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları 1. Hibe Çağrısı Kapsamında İmzalar Atıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, "TANAP sadece Türkiye'nin enerji arz güvenliği açısından değil, bizden sonra Avrupa'da da yer alacak ülkelerin enerji arz güvenliğine de destek olacak nitelikte bir proje" dedi.

Tanap Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları 1. Hibe Çağrısı Kapsamında İmzalar Atıldı
Bu içerik 56 kez okundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, "TANAP sadece Türkiye'nin enerji arz güvenliği açısından değil, bizden sonra Avrupa'da da yer alacak ülkelerin enerji arz güvenliğine de destek olacak nitelikte bir proje" dedi.

 Azerbaycan doğalgazını Türkiye ve Avrupa'ya taşıyacak bir doğalgaz boru hattı projesi olan trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları 1. hibe çağrısı kapsamında imzalar atıldı. TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) Doğrudan Hibe Fonlama Mekanizması 1. hibe çağrısının sonuçları belli oldu. 4 bin 500 başvuru arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda 431 proje, çağrı kapsamında fonlanmaya uygun bulundu. Bu kapsamda 11 ilden 431 projeye toplam 70 milyon TL'nin üstünde hibe desteği sağlanacak. TANAP güzergahı üzerinde yapılan ihtiyaç analizinin sonuçlarına uygun şekilde tasarlanan SEIP, finansman sağlayacağı projeler vasıtasıyla ekonomik ve sosyal kalkınmaya ve doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, "TANAP, bölgede ve dünyada sayılı projelerden biri. Sadece Türkiye'nin enerji güvenliği açısından değil, bizden sonra Avrupa'da da yer alacak ülkelerin enerji arz güvenliğine de destek olacak nitelikte bir proje. Çok kısa süre içerisinde hayata geçirildi. Aslında biz bunun gibi projelerle Azerbaycan ile sadece enerji projeleri yapmıyor, aynı zamanda iki ülkeyi ve gelecek nesilleri de birbirine bağlayan güven köprüleri inşa ediyoruz" şeklinde konuştu.

TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol ve TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Müdürü Gizem Kunt'un da katılımıyla gerçekleşen programda, konuşmaların ardından illerin temsilcileri projelerini imzaladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Saakaşvili'nin eşi Bakü'ye geldi
Saakaşvili'nin eşi Bakü'ye geldi
Bakü'de 55 taksi durağı kuruldu
Bakü'de 55 taksi durağı kuruldu