Türk İslam Sanatları Bakü'de

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nın (BUSMEK) Yunus Emre Enstitüsü ile birlikte organize ettiği Türk İslam Sanatları Sergisi, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de ziyaretlere açıldı.

Türk İslam Sanatları Bakü'de
Bu içerik 70 kez okundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nın (BUSMEK) Yunus Emre Enstitüsü ile birlikte organize ettiği Türk İslam Sanatları Sergisi, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de ziyaretlere açıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları'nın (BUSMEK) Yunus Emre Enstitüsü ile birlikte organize ettiği Türk İslam Sanatları Sergisi, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de ziyaretlere açıldı. 
Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi'nde açılan sergi ilgi gördü. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Şaban Kander, Yunus Emre Enstitüsü Bakü Müdürü Cihan Özdemir, BUSMEK Genel Koordinatörü EyüpArda ve Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi Rektörü Ömer Eldarov'un ev sahipliği yaptığı serginin açılışına, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganira Paşayeva ve KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Arca Turganer de katıldı. 
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Şaban Kander, yaptığı konuşmada, Türkiye ile Azerbaycan ilişkilerine işaret etti. İki ülke arasındaki münasebetlerin sağlam temeller üzerine dayandığını belirten Kander, Türkiye ile Azerbaycan arasında var olan temasların kardeşlik esası üzerinde her geçen gün artarak devam ettiğini vurguladı.
Yunus Emre Enstitüsü Bakü Müdürü Cihan Özdemir ise, Türk İslam Sanatları Sergisi'nin 'bir millet iki devlet' ifadesinden ilham aldığını ve ülkeler arasındaki kültürel ilişkilerin geliştirilmesini hedeflediğini söyledi.
Milletvekili Ganira Paşayeva da, Türkiye ile olan ilişkilerin geliştirilmesini dileyerek, Türk İslam sanatları üzerine bir serginin Bakü'de açılmasını 'büyük bir kıymet' olarak yorumladı.
Konuşmaların ardından protokol mensupları ve davetliler sergiyi gezdi. BUSMEK kursiyerlerinin ürünlerinin yer aldığı sergide çini, ipek halı dokuma, minyatür ve hüsnühat eserlerine yer veriliyor. 22 Nisan Pazar gününe kadar gezilebilecek sergide, muhtelif tarz ve tekniklerle yapılmış 80'den fazla sanat eseri bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Saakaşvili'nin eşi Bakü'ye geldi
Saakaşvili'nin eşi Bakü'ye geldi
Bakü'de 55 taksi durağı kuruldu
Bakü'de 55 taksi durağı kuruldu