Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Açıklaması

Azerbaycan’dan gelen heyeti ağırlayan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Bizim acılarımız, sizin acılarınız oldu.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Açıklaması
Bu içerik 205 kez okundu.

 Azerbaycan'dan gelen heyeti ağırlayan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, "Bizim acılarımız, sizin acılarınız oldu. Sizin acılarınız da bizim acılarımızdır. Hocalı'yı asla unutmadık, unutmayacağız" dedi.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, açılışı yapılacak olan Hocalı Anıtı için Kocaeli'ye gelen Azerbaycanlı heyeti makamında ağırladı. Ziyarete, Nesimi Valiliği Yardımcısı Gülara Verdiyeva, Nesimi Belediye Başkanı Nazım Karahanov, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar, Körfez Azerbaycan Kültür ve Turizm Spor Kulübü Dernek Başkanı Turgut Caferoğlu ve Azerbaycanlı gazeteciler yer aldı.

Ziyaret sırasında konuşan Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'a Hocalı Anıtı dolayısıyla teşekkür ederek, "Türkiye ve Azerbaycan tektir. Et ve tırnak gibiyiz. Körfez, tarihe geçen bir belediye oldu. Gerçekten bu konuda sizlere teşekkür ediyorum. Kocaeli'deki tüm belediyeler bu konuda duyarlı" dedi.

Azerbaycan'dan gelen heyeti Körfez'de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Başkan İsmail Baran, "İki devlet, tek milletiz. Bizim acılarımız, sizin acılarınız oldu. Sizlerin acısı da bizlerin. Kıyamete kadar da bu böyle devam edecek. Sizlerden ricam Türkiye'ye geldiğinizde kendinizi misafir gibi değil de kendi ülkenizde gibi hissedin. Tarihte sizler bizim yanımızdaydınız. Yaptıklarınız asla unutulmayacaktır. Hocalı da yapılanları da bizlerin unutması mümkün değildir. 26 Şubat 1922'de yaşananlar Başkanımızın da dediği gibi katliam değil, soykırımdır. Dün Azerbaycan'ın karşısında olanlar, bugün Türkiye'nin karşısındadır. Pazartesi günü anıtı birlikte açacağız. Sizleri tekrar burada ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum" diye konuştu. - KOCAELİ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Saakaşvili'nin eşi Bakü'ye geldi
Saakaşvili'nin eşi Bakü'ye geldi
Bakü'de 55 taksi durağı kuruldu
Bakü'de 55 taksi durağı kuruldu